Menu:

O NAS

OFERTA
propolis
wosk pszczeli
wenza
mleczko pszczele

SŁOWNICZEK
pszczoła
propolis
wosk pszczeli
mleczko pszczele
pyłek pszczeli
miody

GALERIA

KONTAKT


Propolis
propolis Prowadzimy skup propolisu.

Kit pszczeli powinien być oczyszczony z zanieczyszczeń mechanicznych (np.: druciki, gwoździe, drzazgi), kawałków wenzy, pozostałości pszczół oraz farby. Propolis po pozyskaniu z ula należy przechowywać w suchym i chłodnym miejscu. Propolis powinien być przechowywany w szczelnie zamkniętych wiadrach plastikowych, (stosowanych po przechowywania np. miodu) lub w szczelnie zamkniętych workach foliowych. Propolis przez cały okres przechowywania powinien być suchy, aby nie pojawiła się pleśń. Propolis od momentu zebrania swoje właściwości zachowuje przez okres ok 2 lat.

Skup propolisu
Cena: napisz wiadomość igoxl@op.pl, tel: 600-349-834, 668-113-683

W kwestii jakości i przechowywania propolisu obowiązuje Polska Norma PN-R-78891 "Propolis - kit pszczeli", która określa wymagania dla surowca skupowanego od pszczelarzy. Polska Norma "propolis - kit pszczeli" precyzuje wymagania cech organoleptycznych, składu, właściwości fizykochemicznych. W zależności od zawartości zanieczyszczeń dzieli propolis na dwie klasy. Do I klasy zalicza surowiec o mniejszej zawartości zanieczyszczeń mechanicznych (do 30%), do II klasy bardziej zanieczyszczony (do 50% zanieczyszczeń). Tożsamość partii propolisu zgodnie z normą określa się za pomocą reakcji barwnych: - z chlorkiem żelazowym - zielonobrunatne zabarwienie, - w reakcji Shinody - czerwonobrunatne zabarwienie. Cechami dyskwalifikującymi propolis, wyszczególnionymi w standardzie jest obecność motylicy i innych szkodników oraz zapleśnienie, obcy zapach, a także zanieczyszczenia, takie jak: asfalt, kit okienny i inne lepkie substancje przynoszone czasem przypadkowo do ula przez zbieraczki propolisu. Propolis powinien być pakowany w worki z folii przeznaczonej do środków spożywczych, które powinny być szczelnie zamknięte. Można go przechowywać w miejscu zaciemnionym, w temperaturze do 18°C - do 24 miesięcy. Zarówno miejsce przechowywania jak i środki transportu powinny być czyste, bez obcych zapachów, wolne od szkodników, zabezpieczone przed nagrzewaniem.

** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE ** ** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE ** ** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE ** ** PLEASE DESCRIBE THIS IMAGE **


Odbiorcom hurtowym proponujemy dostawy od 100 do 500 kg. Cena ustalana jest indywidualnie.

..::created by: Marek Tokarzewski::..